Një 15-vjeçar dyshohet për vrasjen e një 70-vjeçari në Britani të Madhe

Evropë

Një 15-vjeçar dyshohet për vrasjen e një 70-vjeçari në Britani të Madhe

Më: 14 prill 2024 Në ora: 17:30
Foto ilustrim

Një djalë 15-vjeçar është akuzuar për vdekjen e një 70-vjeçari në Glasgoë të Britanisë së Madhe.

Policia u thirr në zonën e rrugës Victoria pak para mesnatës të së premtes pas sulmit të rëndë të raportuar të viktimës, e cila u shpall e vdekur në vendngjarje.

Adoleshenti i cili është arrestuar dhe akuzuar në lidhje me vdekjen pritet të paraqitet në Gjykatën e Sherifit të Glasgoë të hënën.

Inspektori i detektivit, Alan Ferguson, tha: “Në këtë moment, mendimet tona mbeten me familjen dhe miqtë e të ndjerit, pasi ata pajtohen me humbjen e tyre tragjike.

“Unë do të doja të falënderoja komunitetin lokal për ndihmën e tyre me kërkesat tona”, shkruan Skynews.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat