​Natalie Portman: Fëmijët nuk duhet të punojnë në Hollywood, ja pse

Filma

​Natalie Portman: Fëmijët nuk duhet të punojnë në Hollywood, ja pse

Më: 26 nëntor 2023 Në ora: 21:45
​Natalie Portman: Fëmijët nuk duhet të punojnë në Hollywood, ja pse

Natalie Portman filloi karrierën e saj të gjatë në film kur ishte vetëm 12-vjeçe, me një rol në filmin e Luc Besson “Léon: The Professional”. Por fituesja e çmimit Oskar, e cila sot është 42 vjeç, beson se fëmijët nuk duhet të punojnë në Hollywood.

"Unë nuk do t'i inkurajoja të rinjtë të hynin në këtë. Nuk mendoj kurrë, por ndërsa ata janë ende fëmijë, jo," tha aktorja së fundmi për “Variety”.

Megjithatë, Portman nuk pendohet që e filloi karrierën e saj të aktrimit në vitet e moshës së re, pasi prindërit e saj mund të kujdeseshin për të ndërsa ajo ishte në xhirime.

"Ndjehem me fat që nuk u lëndova, por për këtë u vlerësoj edhe prindërve të mi tepër mbrojtës dhe të mrekullueshëm. Nuk të pëlqen kur je fëmijë, por je mirënjohës kur rritesh. Unë kam dëgjuar shumë histori të këqija dhe nuk mendoj se fëmijët duhet të jenë pjesë e saj”, shpjegoi ylli i “Thor”.

Portman tani është nënë e fëmijëve Aleph (12) dhe Amalija (6). Aktorja e Marvel foli më parë në podcastin e Dax Shepard's Armchair Expert për jetën e saj adoleshente kur ajo ishte tashmë në qendër të vëmendjes.

Ajo vuri në dukje se për shkak se ishte 12-vjeç në xhirimet e Leon, "ata nuk e lejuan të shprehej ashtu siç është".

“Seksualizimi si fëmijë më grabiti seksualitetin tim sepse kisha frikë”, shtoi ajo.

Në vitin 2018, Portman kujtoi sesi burrat e seksualizuan së tepërmi kur ajo ishte adoleshente. Ajo tha për “Women's March”, se kur të hapte postën e saj të fansave, do të kishte fantazi përdhunimi që burrat kishin shkruar për të.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat