Hamilton ka disa fjalë pasi humbi titullin

Formula 1

Hamilton ka disa fjalë pasi humbi titullin

Më: 12 dhjetor 2021 Në ora: 16:27
Hamilton ka disa fjalë pasi humbi titullin

Lewis Hamilton ka uruar kampionin e ri të Formula 1, Max Verstappen.

“Së pari, shumë urime për Max dhe skuadrën e tij”, ka thënë Hamilton.

“Por, jam shumë krenar për skuadrën time dhe ne kemi dhënë gjithçka. Unë ndjehesha mirë në bolid kohëve të fundit. Shohim se çfarë ndodh vitin tjetër”, ishin fjalët e britanikut.

Hamilton ndjekë titullin e tetë të kampionit, për të tejkaluar Michael Schumacher.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat