Formula 1, konfirmon se Hamiltoni vazhdon me Mercedesin

Formula 1

Formula 1, konfirmon se Hamiltoni vazhdon me Mercedesin

Më: 5 janar 2022 Në ora: 20:33
Formula 1, konfirmon se Hamiltoni vazhdon me Mercedesin

Formula 1 ka publikuar listën e 20 pilotëve që do garojnë për titullin e kampionit të botës për vitin 2022.

Pavarësisht që kishte shumë spekullime që pas titullit të humbur në dhjetor, piloti britanik Luis Hamilton do të pensionohet, kjo nuk është aspak e vërtet, ngase do garojë me “Mercedes”-in edhe në vitin 2022.

Lajmi u konfirmua përmes komunikatës zyrtare të publikuar në “Tëitter”,  ku bëri me dije secilin pilot që do garojë për vitin 2022.

MERCEDES – Luis Hamilton dhe Xhoxh Rasell

RED BULL – Maks Verstapen dhe Serhio Perez

FERRARI – Sharll Leklerk dhe Karlos Sainz

MEKLAREN – Daniel Rikiardo dhe Lando Norris

ALPINE – Fernando Alonso dhe Esteban Okon

ALPHATAURI – Pierr Gasli dhe Juki Tsunoda

ASTON MARTIN – Sebastian Fetel dhe Lens Stroll

ËILLIAMS – Nikolas Latifi dhe Aleks Albon

ALFA ROMEO – Zhou Guanju dhe Valteri Botas

HASS – Nikita Mazepin dhe Mik Shumaher

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat