Vetëtima e frikshme godet pistën e MotoGP në Indonezi

Formula 1

Vetëtima e frikshme godet pistën e MotoGP në Indonezi

Më: 20 mars 2022 Në ora: 14:10
Vetëtima e frikshme godet pistën e MotoGP në Indonezi

Vetëtima e frikshme godet pistën e MotoGP në Indonezi!

Çmimi i Madh i MotoGP Indonezia 2022 është shtyrë për shkak të kushteve ekstreme të motit.

Shiu i madh goditi pistën e Mandalika rreth gjysmë ore para fillimit të garës. Madje, edhe një vetëtimë e madhe goditi pistën, por fatmirësisht nuk pati pasoja.

Ndryshe, edhe tetë herë kampioni i botës, Marc Marquez është përjashtuar nga gara e Grand Prix të Indonezisë për shkak të një tronditjeje të pësuar pas përplasjes së tij të madhe gjatë fazës së nxemjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat