Më 22 shtator mbahet gara kualifikuese në Digital Motor Sport

Formula 1

Më 22 shtator mbahet gara kualifikuese në Digital Motor Sport

Më: 17 shtator 2022 Në ora: 13:58
Më 22 shtator mbahet gara kualifikuese në Digital Motor Sport

Të enjten, më 22 shtator, me fillim në orën 18:00, mbahet gara kualifikuese në Digital Motor Sport.

Gara mbahet në lokalin afër zyrës së FASK-ut, në katin e dytë të kompleksit “Qafa”.

Paraprakisht, të mërkurën, më 21 shtator në orën 18:00 do të mbahet trajnimi.

Të drejtë pjesëmarrjeje kanë të gjithë të interesuarit e moshës mbi 16-vjeçare, ndërsa fituesi i garës do ta përfaqësojë Kosovën në Marsejë të Francës, nga 26-30 tetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat