Rexhepi: E vlerësojmë atë që kemi arritur, synojmë edhe më shumë

Formula 1

Rexhepi: E vlerësojmë atë që kemi arritur, synojmë edhe më shumë

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 16:13
Rexhepi: E vlerësojmë atë që kemi arritur, synojmë edhe më shumë

Gara Drag Race e mbajtur të dielën, ishte e katërta dhe fundit për këtë vit në këtë disiplinë.

Drejtori i garës, Ismet Rexhepi, vlerëson se garat në këtë disiplinë kanë pasur rrjedhë dhe organizim të mirë.

“E përfunduam edhe garën e katërt Drag Race. Fillimisht kërkojmë falje që për shkak të situatës së krijuar, u detyruam që garën ta mbajmë vetëm të dielën. I falënderojmë të gjithë për mirëkuptimin dhe e vlerësojmë angazhimin e secilit. Të dielën e patëm një aksident, por i cili fatmirësisht kaloi vetëm me dëme materiale, ndërsa garuesi falë Zotit nuk pati lëndime.

Pjesa tjetër u zhvillua pa probleme”, është shprehur Rexhepi, i cili gjithsesi synon që në të ardhmen të ketë organizime edhe më të mira.

“Sigurisht që e vlerësojmë atë që kemi bërë deri tash, por ne synojmë të përmirësohemi vazhdimisht. Duhet të punojmë shumë në aspektin infrastrukturor dhe organizativ dhe në këtë drejtim kërkojmë edhe kontributin e institucioneve tjera relevante, ndërsa i falënderojmë për bashkëpunimin gjatë këtij kampionati”, ka shtuar kryetari i FASK-ut.

Deri në fund të Kampionatit të Kosovës në automobilizëm kanë mbetur edhe dy gara, një auto sllallom dhe një karting.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat