Hulkenberg afër marrëveshjes me Haas

Formula 1

Hulkenberg afër marrëveshjes me Haas

Më: 9 nëntor 2022 Në ora: 00:00
Nico Hulkenberg

Hulkenberg mund t’iu kthehet pistave të Formula 1 nga sezoni tjetër.

Piloti gjerman i Formula 1, Nico Hulkenberg mund të kthehet si pilot i rregullt qysh nga sezoni tjetër.

 

 

Raportimet e fundit thonë se Haas dhe Nico Hulkenberg janë marrë vesh për një kontratë për vitin tjetër.

Thuhet se piloti gjerman është vetëm “një formalizim” larg të qenit pilot i Haas.

Hera e fundit që Hulkenberg ishte pilot i rregullt në F1 ishte në vitin 2019, kur garonte me Renault.

Asokohe, Hulkenberg përfundonte në pozitën e 14 në renditjen e kampionatit.

Së fundmi, Nico ka qenë pjesë e skuadrës së Aston Martin. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat