Gjendje e tmerrshme në Gjakovë, reshjet përmbytin veturat dhe shtëpitë

Gjakova

Gjendje e tmerrshme në Gjakovë, reshjet përmbytin veturat dhe shtëpitë

Më: 8 janar 2021 Në ora: 11:39
Gjakovë

Reshjet e mëdha të shiut dhe të borës që kanë vështirësuar qarkullimin në disa rrugë anë e mbanë Kosovës.

Një gjë e tillë ka ndodhur edhe në lagjen “Dardania” në qytetin e Gjakovës.

Në ndërkohë komuna ka njoftuar se deri më tani janë raportuar situata të rënduara në hyrje-daljet e qytetit, tek rruga “Qazim Bakalli”, tek Ura që lidh Bllokun e Ri me Shkugëzen, kemi bllokim të rrugëve “Fehmi Agani” dhe “Gaspër Karaqi” si dhe paralagjia Brekoc.

Komuna ka lutur qytetarët për kujdes ndërsa ka kërkuar nga qytetarët që të telefonojnë në Qendrën e Thirrjeve Emergjente përmes numrit 112 në rast të vështirësive.

Në ndërkohë nga policia Rajonale e Gjakovës kanë njoftuar se kanë pasur nevojë edhe pēr evakuim, disa rrugē janē tē mbyllura ndērsa numri i shtēpive tē pērmbytura ēshtē mjaft i madh.

Image
Gjakovë
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat