Spitali i Gjakovës bëhet me rezervuar të oksigjenit

Gjakova

Spitali i Gjakovës bëhet me rezervuar të oksigjenit

Më: 18 janar 2021 Në ora: 21:27
Spitali i Gjakovës bëhet me rezervuar të oksigjenit

Ushtruesi i detyrës i drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, Valbon Krasniqi, ka bërë të ditur se Spitali i Gjakobës është bërë më rezervuar të oksigjenit.

Krasniqi tha se një nga sfidat më të mëdha të kësaj pandemie po zgjidhet.

Ai gjithashtu ka bërë të ditur se javën e ardhshme vazhdojnë edhe me Spitalin e Pejës e spitalet e tjera.

“Edhe Spitali i Gjakovës bëhet me rezervoar të oksigjenit Një nga sfidat më të mëdha gjatë kësaj pandemie po zgjidhet. Pas Gjilanit, edhe Gjakova bëhet me rezervoar oksigjeni. Vazhdojme pastaj javën e ardhshme me Spitalin e Pejës, dhe keshtu me radhë për të gjitha spitalet e Kosovës. Profesionistët shëndetësorë do t’a kenë punen më të lehtë, e pacientët sigurinë maksimale”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat