Arusha ngec në tela gjemborë në Gjakovë, gjuetarët dalin për ta shpëtuar

Gjakova

Arusha ngec në tela gjemborë në Gjakovë, gjuetarët dalin për ta shpëtuar

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 15:50
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një arushë ka ngecur në një rrethojë me tela gjemborë, përderisa po tentonte t’i kalonte ata, në fshatin Kusar të Gjakovës.

Zëdhënësi i policisë për Gjakovën, Nysret Gjurkaj, tregoi se gjuetarët kanë dalë në vendngjarje.

Gjuetarët po përpiqen ta lirojnë arushën.

Shpëtimi i arushës po përcillet edhe nga policia dhe qytetarët përreth, në mënyrë që të mos shkaktohet ndonjë dëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat