Kusari-Lila: Qe 12 vjet jam përpjekur që ta heq AAK-në nga Gjakova

Gjakova

Kusari-Lila: Qe 12 vjet jam përpjekur që ta heq AAK-në nga Gjakova

Më: 11 nëntor 2021 Në ora: 20:11
Mimoza Kusari-Lila

Për 12 vjet në skenën politike, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se përpjekja e saj ka qenë largimi i AAK-së nga Gjakova. Kjo parti, sipas saj, ka kontrolluar burimet financiare dhe ka keqmenaxhuar me këtë komunë. Ajo ka premtuar rikthimin e komunës në qendër inovacioni.

Kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, pasditen e së enjtes ka takuar gjakovarët që jetojnë në Prishtinë. Ajo u shpreh e bindur që kjo do të jetë paraqitja e saj e fundit si shefe e GP-së të LVV-së, meqë sipas saj nga e hëna do të jetë kryetare e Gjakovës.

“Gjakova mbetet me mua prej ditës së parë kur kam hyrë në politikë. Në politikë kam hyrë për të kandiduar për Gjakovën në vitin 2009. Edhe në politikë kam vazhduar të mbes çdo katër vjet që t’i kthehem Gjakovës. Një konstante ka mbetur në këtë proces 12-vjeçar, përpjekja ime që të heq Aleancën prej Gjakovës. Jo në përpjekjen time personale, sepse kam diçka personale. Por, në përpjekjen time për të hequr antivlerat, të cilat kamuflohen në diçka që ka qenë përpjekje, angazhim edhe vuajtje e gjithë popullit shqiptar në Kosovë, të vlerave të luftës. Dhe për t’i nxjerrë ato çka në esencë janë. Në esencë janë tendencë e atyre njerëzve që të kapin pushtetin t’i kontrollojnë burimet financiare dhe në fund të kamuflohen me ndjenjën se ne e kemi për arsyeje sepse neve na takon”, ka deklaruar Kusari-Lila.

Më tej, ajo theksoi se në komunën ku ajo po synon mandatin katërvjeçar, qytetarët nuk po trajtohen të barabartë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat