Shtatë pacientë me COVID-19 në Spitalin e Gjakovës

Gjakova

Shtatë pacientë me COVID-19 në Spitalin e Gjakovës

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 09:29
Ilustrim

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës janë duke u trajtuar 7 pacientë me COVID-19.

Nga spitali kanë njoftuar se ë shtatë pacientët janë në oksigjenoterapi.

Me këtë rast, nga spitali kanë bërë thirrje për vaksinim antiCOVID-19 e po ashtu qytetarëve u është bërë thirrje që të respektohen masat që janë në fuqi për mbrojtjen dhe parandalimin e përhapjes së virusit korona.

Raporti i spitalit:

Raporti 24 orësh,datë 20 Nëntor 2021, ora 8.00 është:

7 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid,

7 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 Pozitiv,

7 pacientë janë me oksigjeno terapi,

Virusi akoma gjendet në mesin tonë, respektoni masat që janë në fuqi!

 V A K S I N O H U

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat