​Gjakovë, shpërndahen 300 pako me produkte ushqimore e higjienike për nevojtarët

Gjakova

​Gjakovë, shpërndahen 300 pako me produkte ushqimore e higjienike për nevojtarët

Më: 31 mars 2022 Në ora: 13:04
Gjakovë, shpërndahen 300 pako me produkte ushqimore

Komuna e Gjakovës ka njoftuar se sot janë shpërndarë 300 pako me produkte ushqimore e higjienike për nevojtarët, nga komuna në bashkëpunim me shoqatën bamirëse “Bereqeti”.

Sipas njoftimit të komunës, solidarizimi humanitar u bë për të pasuruar sadopak tryezat e njerëzve në nevojë, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit.

“Përzgjedhja e përfituesve të pakove u bë duke harmonizuar listën e të regjistruarve të Qendrës për punë Sociale, me atë të Shoqatës “Bereqeti”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat