​Takohen kryetarët e dy komunave binjake

Gjakova

​Takohen kryetarët e dy komunave binjake

Më: 26 korrik 2022 Në ora: 13:08
Foto nga takimi

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, ka takuar kryetarin e bashkisë së Sarandës, Ardian Gurma.

,,Ishte kënaqësi e veqantë ta takoj Kryetarin e Bashkisë së Sarandës, mikun tim Adrian Gurma! Për shumë vite unë me familje i bëjmë pushimet këtu. Dhe gjithnjë, pa asnjë përjashtim, kemi gjetur mikpritje e dashamirësi, det e plazhe fantastike!

Binjakëzimi i Gjakovës dhe Sarandës e ka rritur bashkëpunimin dhe miqësinë me sarandiotët jo vetëm për mua por edhe për shumë bashkqytetarë të mi. Saranda çdo vit po ndryshon për të mirë’, ka shkruar Gjini në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat