Nis mësimi sot në një shkollë të Gjakovës

Gjakova

Nis mësimi sot në një shkollë të Gjakovës

Më: 14 shtator 2022 Në ora: 09:49
Foto ilustrim

Nxënësit nisën mësimin sot në shkollën fillore, “Këlmend Rizvanolli” në Gjakovë.

Sot dyert e shkollës u hapën në mëngjes, ashtu siç kishte njoftuar kjo shkollë të martën, përkundër se SBASHK-i dhe as Këshilli Grevist nuk u dakorduan për përfundimin e grevës.

Këshilli i Mësuesve mori vendim për fillimin e mësimit nga sot, ndërsa shkolla publikoi edhe orarin për nxënësit.

“Shkolla fillore “Kelmend Rizvanolli” ka vendosur që ta ndërpresë grevën e inicuar nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Nesër më 14 shtator do të rifillojë procesi mësimor. Kështu u bë e ditur nëpërmjet një njoftimi. Në njoftim u tha se kjo po bëhet për të mirën e nxënësve. “Me qëllimin e vetëm dhe për të mirën e nxënësve, Këshilli i Mësueseve të Sh.F.”Këlmend Rizvanolli”, ka vendosur që ditën e merkurë, me datë 14.9.2022 të filloj mësimin e rregullt” – njofton Sh. F “Kelmend Rizvanolli”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat