​Dëmtohet ura, ndalohet qarkullimi në rrugën Ujz-Rogovë të Gjakovës

Gjakova

​Dëmtohet ura, ndalohet qarkullimi në rrugën Ujz-Rogovë të Gjakovës

Më: 22 nëntor 2022 Në ora: 11:04
Ndalohet qarkullimi në rrugën Ujz-Rogovë të Gjakovës

Sektori për Transport dhe Trafik në Komunën e Gjakovës ka njoftuar se nga stacioni policor janë informuar për ndalim të qarkullimit në aksin rrugor që lidh fshatrat Ujz dhe Rogovë.

Kjo për shkak të dëmtimit të urës e cila siç shihet në fotografi përbën rrezik për kalimin e automjeteve mbi të.

Si rrjedhojë e kësaj, patrullat policore kanë vendosur shirita të ndalimit të qarkullimit në këtë urë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat