Dorëheqje të bujshme në PSHDK, largohen dy anëtarë të hershëm të partisë në Gjakovë

Gjakova

Dorëheqje të bujshme në PSHDK, largohen dy anëtarë të hershëm të partisë në Gjakovë

Më: 12 dhjetor 2022 Në ora: 06:33
PSHDK

Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës (PSHDK) po ballafaqohet me largim të anëtarëve të saj që dhanë kontribut prej vitesh në këtë parti.

Partisë që udhëhiqet nga Zef Morina së fundmi i janë larguar dy demokristianë që ishin nga njerëzit më të afërt të tij.

Bëhet fjalë për Anton e Rajmond Pllumbi të cilët kanë dhënë dorëheqje nga partia.

Është Rajmond Pllumbi i cili përmes një postimi në Facebook ka treguar se është larguar nga PSHDK, siç thotë pa dëshirën e tij.

Postimi i tij pa ndërhyrje:

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat