Shqiptarët e Kosovës i çmendin gjermanët me muzikë e valle popullore - Bota Sot
Shqiptarët e Kosovës i çmendin gjermanët me muzikë e valle popullore

Gjermania

Shqiptarët e Kosovës i çmendin gjermanët me muzikë e valle popullore

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 09:21
Ilustrim

Shqiptarët që jetojnë në Diasporë kanë treguar dhe po tregojnë se dinë të ruajnë me fanatizëm vlerat, traditën dhe kulturën tonë kombëtare.

Në Gjermani ka nisur Karnavali i Kulturave në Berlin dhe për të tretin vit radhazi, shqiptarët kanë zgjedhur të mburren me traditat tona kombëtare.

Kultura jonë u prezantua para miliona shikuesve. Në këtë paraqitje janë prezantuar veshjet tradicionale nga rajonet e ndryshme të trojeve shqiptare, ndërsa nuk ka munguar as muzika tradicionale shqiptare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...