Kjo është pasuria marramendëse e Lutfi Hazirit - Bota Sot
Kjo është pasuria marramendëse e Lutfi Hazirit

Gjilani

Kjo është pasuria marramendëse e Lutfi Hazirit

Nga: K.M Më: 6 qershor 2019 Në ora: 13:02
Lutfi Haziri

Kryetari aktual i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i aktivizuar politikisht që prej vitesh në politikë nëpër pozicione të larta shtetërore, herë si deputet, herë si udhëheqës delegacionesh e së fundi edhe kryetarë Komune, shquhet ndërë të tjera edhe për shkathtësinë e tij për të grumbulluar sa më shumë të holla.

Këtë e dëshmon edhe ky raport i Agjencionit Kundër Korrupsionit, në të cilën shihen pronësitë, apo pasuria e deklaruar e kryetarit Haziri.

Ai ka në pronësi personale e të përbashkët pasuri si toka, si dhë të holla të deponuara nëpër banka të ndryshme në vend dhe jashtë vendit.

Vlenë të përmendet toka në pronësi të përbashkët në vlerë 240 mij euro, tokë e përbashkët në vlerë 245 mij euro, tokë e përbashkët 210 mij euro, banesë 100 mij euro, si dhe shumë prona tjera, të cilat e kalojnë shifrën prej 100 mj eurove.

Image
Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...