Edhe Gjilani mbushet “full” me mërgimtarë

Gjilani

Edhe Gjilani mbushet “full” me mërgimtarë

Më: 26 dhjetor 2020 Në ora: 17:12
Gjilani

Një pjesë e madhe e mërgimtarëve nuk kanë mundur që të shijojnë pushimet verore në Kosovë për shkak të përhapjes së madhe të Covid19 dhe të kufizimeve në shtetet ku jetonin.

Por, ata e kanë vendosur që festat e fundvitit t’i kalojnë pranë të dashurve të tyre në vendlindje.

Tash e një javë po vërehet një fluks i madh i mërgimtarëve në të gjitha qytet.

Image

Për këtë arsyje janë krijuar kolona të mëdha sonte edhe në qytetin e Gjilanit.

Në një fotografi ku kanë dërguar lexuesit shihet se Gjilani është mbushur “full” me të ardhur diaspora.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat