Gjilan – 132 raste aktive me coronavirus

Gjilani

Gjilan – 132 raste aktive me coronavirus

Më: 15 janar 2021 Në ora: 10:38
Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19

Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, nën udhëheqjen e nënkryetarit të Gjilanit, Arbër Ismajli, ka mbajtur takimin e radhës për vlerësimin e situatës së përballjes me COVID-19.

Ismajli ka bërë të ditur se Gjilani ka aktualisht 132 raste aktive me COVID-19, derisa ka bërë apelin tek qytetarët që t’i respektojnë masat për parandalimin e përhapjes së infeksionit.

“Edhe pse kemi më pak raste aktive krahasuar me disa javë më parë, kjo nuk na bënë që të ndihemi komod. Vetëm duke i respektuar masat anti-COVID-19, maskë, distancë dhe pastrim duarsh, mund ta parandalojmë përhapjen e infeksionit”, ka thënë Ismajli.

Gjendja e përgjithshme në Gjilan që prej fillimit të pandemisë është kjo: nga 8507 mostra, 3237 kanë rezultuar pozitivë, 2999 janë shëruar, 99 e kanë humbur betejën, raste aktive janë 132, të hospitalizuar janë 19 pacientë dhe 78 mostra në pritje për rezultat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat