Shi i rrëmbyeshëm në Gjilan

Gjilani

Shi i rrëmbyeshëm në Gjilan

Më: 11 qershor 2021 Në ora: 15:19
Gjilan

Reshjet e shiut që kanë rënë sot në Gjilan kanë bërë që disa rrugë të këtij qyteti të përmbyten nga uji dhe të vështirësohet qarkullimi i qytetarëve.

Një banor i kësaj komune na ka dërguar video nga lagjja “Arbëria”, ku shihet se si veturat po qarkullojnë me kujdes të shtuar, duke thënë se kjo ndodhi nga shiu i madh.

Lidhur më këtë, media ka kontaktuar me nënkryetarin e kësaj komune, Arbër Ismajli, i cili deklaroi se ‘ka pasur shumë rrebeshe shiu për pak minuta në Gjilan dhe se kjo është arsyeja”.

Sipas tij, probleme të tilla kanë pasur edhe në vende tjera, por kjo zgjati për pak minuta”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat