​Vetëvendosje kremton fitoren në Gjilan

Gjilani

​Vetëvendosje kremton fitoren në Gjilan

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 21:49
Foto nga vendi i ngjarjes

Numër i madh i gjilanasve po festojnë fitoren e Alban Hysenit për kryetar.

Simpatizantë e anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje janë mbledhur para Teatrit të Qytetit.

Fitoren ia ka uruar edhe kundërkandidati nga LDK, Lutfi Haziri.

Sipas rezultateve preliminare të KQZ-së, Alban Hyseni ka fituar garën në me 700 vota më shumë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat