Viti shpall emrat e laureatëve në Kulturë, Rini dhe Sport të 2017-ës - Bota Sot
Viti shpall emrat e laureatëve në Kulturë, Rini dhe Sport të 2017-ës

Gjilani

E diel, 21 tetor 2018

Viti shpall emrat e laureatëve në Kulturë, Rini dhe Sport të 2017-ës

Më: 27 janar 2018 Në ora: 08:41
Pamje nga cermonia

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe në organizim të Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, në Viti u bë shpallja e laureatëve të vitit 2017.

Më poshtë i gjeni të plotë emrat personaliteteve të viti 2017, mirënjohjet dhe çmimet e ndara për kontributin, përformancën etj në fushën e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Laureatët e vitit 2017 * sport dhe rini *

Shpërblimet:

Çmimi - Sportist i vitit: Festim ALIDEMA – KF. “Vllaznia” Pozheran

Klubi më i suksesshëm KF. “Vllaznia” Pozheran

Çmimi sportist i karrierës: Nexhat FETAHU – Sadovinë J.

Post-mortuam – Xhevat Bekteshi – Gërmovë

Post-mortum - Nexhat HALIMI – Pozheran

 

Urata Rama – K. Shenjëtarisë - Reprezentues i Kosovës në Shenjëtar

Lumturie Rama – K. Shenjëtarisë - Reprezentues i Kosovës në Shenjëtar

Drilon Ibrahimi – K. Shenjëtarisë - Reprezentues i Kosovës në Shenjëtar

Agim Agushi – zhongler

Ridvan Emini – KF Vitia

Qamil Rexhepi – K. Shahut “Vitia”

Taulant Krasniqi – KB “Vitia” – Viti

Tringa AZEMI – Klubi i Gjimnastikës

Taulant Qosa – Volebollist – reprezentues

Granit Halili - Refer i supe ligës ne futsall

 

Sylejman Hajdini – trajner për Junior KF. Vitia

Bashkim Kuka - trajner për Junior KF. Vllaznia

Enver D. Halili – trajner për Junior dhe Senio Sh. F “Presing”

Hamzi Ajeti – trajner Klubi i Pingpongut “Vitia”

Agron Beqiri – trajner për Junior ShF. “ALL STAR” Radivojcë

 

Klubet sportive:

1. KF Vllaznia,

2. KF Vitia,

3. KB “Vitia”,

4. K. Shahut “Vitia”,

5. K. Pingpongut “Vitia”,

6. K. Gjimnastikës ”Halil Alidema”,

7. K. Tekwando & Hapkido

8. Shoqata e Pedagogëve,

9. Shoqata e Veteranëve të Futbollit “Vitia”

10. Klubi i Futsallit “Vitia” – Viti

 

Mirënjohje për Ambasadën në ShBA-së në Prishtinë për bashkëpunimin dhe mbështetjën në fushat e ndryshme shoqërore.

 

? Komiteti Olimpik i Kosovës KOK – Besim Hasani

 

11. Turniri: Flakadani i Karadakut – Viti

12. Turniri: Mejdi Korrrni – Pozheran

13. Turniri: Nijazi Rexhei – Sllatin E.

14. Turniri: Kenan Halimi – Skifteraj

15. Turniri: Zymer Rexhepi – Ramian

16. Turniri: 2 Korriku – Beguncë/Viti

17. Turniri: Gursel e Bajram Sylejmani – Sadovinë J./Viti

 

Rini

? KVRL – Viti

? Alternativa Rinore – Viti

 

Publiciteti në media

1. Plus TV – Viti

2. RTV “Iliria” – Viti

3. Radio “Zëri i Pozheranit” – Pozheran

 

LAUREATËT E VITIT 2017 * KULTURË *

 

ARTISTJA E VITIT 2017

LINDITA AHMETI

MIRËNJOHJE

2. Grupi artistik i dalluar - 2017

Shoqëria Kulturore Artistike “Jonuz Ramadani”

MIRËNJOHJE

3. Artiste e dalluar e Artit muzikor

Erta Qerimi

MIRËNJOHJE

Çmimi i karrierës – valle burimore

FADIL RAMAJ

___________________________________________________________________________________

4. MIRËNJOHJE

LEXUESI I VITIT

BIBLIOTEKA PËR TË RRITUR

MIRLIND BEHLULI

Student, nr. i Librezës 215

5. MIËNJOHJE

LEXUESI I VITIT

BIBLIOTEKA PËR TË VEGJËL

AURORA HALILI

Klasa IV, nr. i Librezës 146

6.MIRËNJOHJE

LEXUESI I VITIT

BIBLIOTEKA PËR TË VEGJËL

DIJE HALILI

Klasa V, nr. i Librezës 247

7. MIRËNJOHJE

 

8 . FALËNDERIM

Për bashkëpunim dhe kontribut në zhvillimin e kulturës për vitin 2017

Ansambli i këngëve dhe Valleve “Kemajl Azizi”

9. .FALËNDERIM

Për bashkëpunim dhe kontribut në zhvillimin e kulturës për vitin 2017

Shoqata e Artistëve Figurativ “Gursel Sylejmani”

10. FALËNDERIM

Për bashkëpunim dhe kontribut në zhvillimin e kulturës për vitin 2017

Trupa Vokale Profesionale “Oktet+”

11. FALËNDERIM

Për bashkëpunim dhe kontribut në zhvillimin e kulturës për vitin 2017

Shoqëria Kulturore Artistike “Dasma”

12. FALËNDERIM

Për përkrahjen e Aktiviteteve kulturore

OJQ “ Legjenda” për vitin 2017

 

13. FALËNDERIM

Për bashkëpunim në aktivitetet kulturore

Shoqata e Shkrimtarëve- Viti, për vitin 2017

 

14. FALËNDERIM

Për bashkëpunim dhe mbështetje të sportit Vitias

Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport

15. FALËNDERIM

Për bashkëpunim në aktivitete Kulturore, rinore dhe sportive

Klubi i gazetarëve në Viti

 

16. FALËNDERIM

Për bashkëpunim në aktivitete Kulturore, rinore dhe sportive

Stacioni Policor në Viti

17. FALËNDERIM

Për bashkëpunim në aktivitete Kulturore, rinore dhe sportive

KFOR-LMT

18. FALËNDERIM

Për bashkëpunim në fushën e Artit pamor

OLGER’T RAKIPLLARI

 

19. FALËNDERIM

Isah DEMIRI

Autor

20. FALËNDERIM

Nysret PLLANA

Autor

21. FALËNDERIM

Zymrije SALIHU

Autor

 

22. FALËNDERIM

SAMI ARIFI

Autor

23. FALËNDERIM

Naser SHABANI

Autor

24. FALËNDERIM

Abdullah YMERI

Autor

25.. FALËNDERIM

Bleona SYLEJMAI

Autore e re

26. FALËNDERIM

Flakron Kallaba

Për bashkëpunim në aktivitete Kulturore

 

27. FALËNDERIM

Blerina Lubishtani

Për bashkëpunim në aktivitete Kulturore

_____________________________________________________________________________________

28. FALËNDERIM

Enver Osmani

Për bashkëpunim në aktivitete Kulturore

 

29. FALËNDERIM

Dëbora Shabiu

Për bashkëpunim në aktivitete Kulturore

 

30. Post mortum: Ismet Sylejmani

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test