Covid 19 “pushton” golfin

Golf

Covid 19 “pushton” golfin

Më: 25 korrik 2021 Në ora: 13:39
Covid 19 “pushton” golfin

Pak orë para fillimit të ndeshjeve të golfit në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” janë konfirmuar pozitiv me Covid-19 dy prej pretendetëve për medalje.

Bëhet fjalë për amerikanin Bryson DeChambeau, numrin 6 në botë dhe për spanjollin Jon Rahm, numri 1 në botë.

Amerikani DeChambeau doli pozitiv me koronavirus në vendlindje, para nisjes për në Japoni dhe vendin e tij e zuri Patrick Reed.

Ndërsa Jon Rahm ndodhet në Tokio dhe pas daljes pozitiv është vendosur menjehër në karantinë. Interesant fakti se spanjolli del për të dytën herë pozitiv me koronavirus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat