Gostivari me mbi 9.500 raste me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë

Gostivari

Gostivari me mbi 9.500 raste me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë

Më: 19 prill 2022 Në ora: 20:47
Foto ilustrim

Sipas të dhënave zyrtare të Institutit për Shëndet Publik, në rajonin e Gostivarit, që nga fillimi i pandemisë deri tani janë regjistruar 9.569 raste me COVID-19.

Me këtë numër, Gostivari ndodhet në vendin e tetë pas Shkupit, Kumanovës, Tetovës, Manastirit, Prilept, Kavadarit dhe Velesit.

Në Gostivar ka pasur 432 raste të vdekjes, ndërsa momentalisht ka 18 qytetarë me raste aktive, që vërteton faktin se gjendja me COVID-19 është stabile.

Në raportin javor për periudhën 11 – 17 prill theksohet trendi i uljes së rasteve. Nga 12.663 testime ka pasur 806 raste të reja qv është ulje për 26.9% në krahsim me javën e kaluar

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat