Kështu deklaroi Petrova për Muhamet Kilajn në vitin 1993 - Bota Sot
Kështu deklaroi Petrova për Muhamet Kilajn në vitin 1993

Hendboll

Kështu deklaroi Petrova për Muhamet Kilajn në vitin 1993

Nga: K. Goca Më: 20 mars 2019 Në ora: 14:19
Kështu deklaroi Petrova për Muhamet Kilajn në vitin 1993

Fjalët e shkruara janë një dokument në vete! Në vitin 1993 Ahmet Hysenaj-Petrova, atëkohë kryetar i klubit të hendbollit Kastrioti nga Ferizaj, kishte deklaruar se si ka ardhur deri te emri i ri i klubit Kastrioti. “Kastrioti (ish - Borci) u pagëzua kështu në çastet më të vështira, në kohën kur dhuna dhe reprezaljet nuk kishin të ndalur nga ana e pushtetmbajtësve serbë dhe hyzmeçarëve të tyre.

Image

Kështu deklaroi Petrova për Muhamet Kilajn në vitin 1993

U veprua kësisoj, sepse ishte një dëshirë e kahmotshme e të rinjve ferizajas de prijësve të tyre. Iniciatori i tashëm, por që këtë die e kishte që në vitet e 70-ta, Muhamet Kilaj, tash që ushtron me sukses detyrën e sekretarit të klubit”, kështu kishte thënë Petrova për “Bujkun” me 15 prill të vitit 1993.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...