Luzha: Atmosferë shumë e mirë në fillim të përgatitjeve

Hendboll

Luzha: Atmosferë shumë e mirë në fillim të përgatitjeve

Më: 18 qershor 2019 Në ora: 19:07
Luzha: Atmosferë shumë e mirë në fillim të përgatitjeve

Kombëtarja U21 e Kosovës në hendboll ka nisur të martën pasdite përgatitjet për kampionatin botëror të juniorëve që mbahet në Spanjë muajin tjetër.

Kombëtarja është vendosur në Banjë të Pejës, ku zhvillohet faza e parë përgatitore. Portieri Art Luzha ka treguar që atmosfera është shumë e mirë.
"Sot i filluam përgatitjet për kampionatin botëror që zhvillohet në Spanjë, për grupmoshën U21.

Atmosfera mes lojtarëve është shumë e mirë dhe synimet janë të qarta, që të paraqitemi sa më mirë në kampionatin botëror.

Vetëm kualifikimi jonë në botëror është një arritje shumë e madhe, mirëpo në Spanjë ne nuk do të udhëtojmë për pushime. Do të tregojmë që kualifikimi jonë në botëror nuk ishte rastësi apo fat", ka theksuar Luzha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat