Sipas Vlora Jasharit, ky është formacioni më i mirë 1999-2019

Hendboll

Sipas Vlora Jasharit, ky është formacioni më i mirë 1999-2019

Nga: Kemajl Goca Më: 1 maj 2020 Në ora: 17:13
Sipas Vlora Jasharit, ky është formacioni më i mirë 1999-2019

Vlora Jashari, ish hendbolliste e mirënjohur dhe ish anëtare e kombëtares së Kosovës, iu përgjigj anketës së rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”.

Kryetrajnerja e Kastriotit të Ferizajt, përzgjodhi formacionin më të mirë 1999-2019, trajnerin, klubin dhe hendbollisten më të mirë.

Formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, sipas Vlora Jasharit

Portierja më e mirë 1999-2019: Shqipe Kërtoku, Edona Rugova

Alo e majtë 1999-2019: Albulena Kelmendi
Beku i majtë 1999-2019: Lirie Muhaxheri, Meri Giçeva
Pivotja 1999-2019: Jehona Basholli, Safete Rifati
Beku i djathtë 1999-2019: Lumnije Hyseni, Admire Hasani
Qendër 1999-2019: Bellma Beba, Fatmire Ramadani-Ferati
Alo djathtë 1999-2019: Albulena Basha, Mimoza Sefedini
Hendbollistja më e mirë 1999-2019: Lirie Muhaxheri
Trajneri më i mirë 1999-2019: Valbona Zeqa
Klubi më i mirë 1999-2019: Kastrioti

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat