Osman Demolli - trajner i Gjeneratës së Republikës - Bota Sot
Osman Demolli - trajner i Gjeneratës së Republikës

Hendboll

Osman Demolli - trajner i Gjeneratës së Republikës

Nga: Kemajl Goca Më: 9 qershor 2020 Në ora: 15:42
Osman Demolli - trajner i Gjeneratës së Republikës

Në vitet e 90-ta Kosova u ballafaqua me terrorin serb. 

Sportistët dhe sportistet e Kosovës u detyruan që t’i zhvillojnë garat në fusha të improvizuara dhe vazhdimisht të përndjekur nga regjimi kriminal serb.

Gjeneratës së Republikës i takon edhe Osman Demolli. Demolli ka qenë trajner i suksesshëm i hendbollit dhe ai me mijëra sportistë ka kontribuar në mbajtjen gjallë të sportit.

Ai fare nuk ishte i brengosur nga kërcënimet që i vinin nga Serbia por synim e kishte mbajtjen gjallë të sportit de të zhvillohet në mënyrën sa më të rregullt garat e Republikës së Kosovës. 

Demolli i takon plejadës së sakrificës dhe gjithnjë ishte halë në sy nga regjimi serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat