Kështu dukej kur ishte 6 vjeç, por sot synon titullin e kampionit të Kosovës - Bota Sot
Kështu dukej kur ishte 6 vjeç, por sot synon titullin e kampionit të Kosovës

Hendboll

E shtunë, 20 tetor 2018

Kështu dukej kur ishte 6 vjeç, por sot synon titullin e kampionit të Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 1 dhjetor 2017 Në ora: 15:23
Faruk Shala kur ishet 6 vjeç

Kur ishte fëmijë thonë se ka qenë merakli që të kishte një veturë të mirë, por duke u rritur futet në sistem të sportit.

Dashurohet në lojën e hendbollit. Ky është Faruk Shala, kryetrajner i Istogut në konkurrencën e femrave, siç shihet edhe në foto kur kishte vetëm 6 vjeç! Ai tani ka objektivat e qarta:

Titullin dhe Kupën e Kosovës. Por foto e asaj kohe dhe e sotmja kanë dallim të madh, sepse atëkohë dukej më biond e sot ka një figurë tjetër, flokë deri diku të zeza dhe i kuq në fytyrë dhe mjaft temperament kur e humbë një lojë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test