Sportistet janë ambasador të Kosovës - Bota Sot
Sportistet janë ambasador të Kosovës

Hendboll

Sportistet janë ambasador të Kosovës

Më: 20 korrik 2018 Në ora: 13:44
Kosova U-20

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi z.Skender Durmishi vizitoi kampin e Kombëtares së Kosovës U20 i cili gjendet  në Hotel Verde ne Podgoricë, para ndeshjes së parë të Kampionatit Evropian Holandë - Kosovë qe zhvillohet sot në ora 15 këtu në Podgoricë.
Kjo është ndeshja e parë ne kuaderr te grupit A, ne te cilin janë edhe Austria, Holanda, Kosova, Moldavia, Bullgaria dhe Çekia.
Ambasadori z.Skender Durmishi në takim me djelmoshat e përfaqësueses dhe stafin teknik thejsoo rëndësinë e paraqitjes ne këtë evropian, me shpresë të arrihen rezultate sa me pozitive ngase sportistët janë ambasador të Kosovës, çka na bëjnë te mburremi me ta.
Vizita e ambasadorit Durmishi la përshtypje te mëdha tek djelmoshat tanë te cilët ambasadorit Durmishi i dhuruan edhe një fanellë të Kosovës dhe besojmë që sot pasdite me Holandën te kenë angazhim maksimal dhe rezultat sa më pozitiv.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test