Pamje dramatike: Serbi vret një shqiptar para kamerave në Pragë, 1999 - Bota Sot
Pamje dramatike: Serbi vret një shqiptar para kamerave në Pragë, 1999

Historia

E shtunë, 20 tetor 2018

Pamje dramatike: Serbi vret një shqiptar para kamerave në Pragë, 1999

Më: 30 janar 2018 Në ora: 23:36
Papritur dhe në menyrë tinzare një serb qëllon për vdekje një shqiptar para kamerave.

Rreth 200 veta, kryesisht shqiptarë nga Kosova, po protestonin për përfundimin e luftës në Kosovë, shkruan fmimages.net

Ata papritur sulmohen nga një turmë e serbëve dhe situata eskalon në përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve.

Papritur dhe në menyrë tinzare një serb qëllon për vdekje një shqiptar para kamerave. Ngjarja kishte bër bujë të madhe në Çeki. Policia çeke ndjekë sulumesin serb dhe e arreston.

Image
Serbi i arrestuar nga policia çeke
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test