Rrëfimi i familjarëve të 32 vjeçarit që u vra sot në Suharekë - Bota Sot
Rrëfimi i familjarëve të 32 vjeçarit që u vra sot në Suharekë

Kosova

Rrëfimi i familjarëve të 32 vjeçarit që u vra sot në Suharekë

Më: 17 mars 2019 Në ora: 20:41

Jetmir Alijaj nga Mushtishti i Suharekës, ka mbetur i vrarë në vend, pas të shtënave me armë zjarri. 32 vjeçari, i cili ishte edhe punëtor i kësaj kazino, është qëlluar në vendin e tij të punës.

E dorasi i dyshuar për këtë rast, është një pjesëtar i policisë së Kosovës, me inicialet, Sh.S.

Motivet e kësaj vrasje, ende nuk janë bërë të ditura, ndonëse dyshohet se deri të vrasja erdhi pas një përpjekje për ta grabitur kazinon. Jozyrtarisht mësohet se viktima e ka identifikuar grabitësin, i cili më pas ka shtënë në drejtim të tij.

Kurse në familjen e Alijajt, kanë hapur të pame.

Djali i axhës së Jetmirit, Reshati, thotë se ai nuk kishte probleme me askënd.

Alijaj e përshkruan kushëririn e tij, si një djalë të sjellshëm dhe të urtë.

Rastin e kanë konfirmuar, edhe në Prokurorinë e Prizrenit.

Ndryshe, policia ka bërë bastisjen e shtëpisë së dorasit, i cili po ashtu është arrestuar nga policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...