Moti për pesë ditët e ardhshme

Kosova

Moti për pesë ditët e ardhshme

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 23:51
Foto ilustrim

Gjatë javës së ardhme mbi vendin tonë do të mbajë mot i qetë dhe me vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius.

Në viset malore dhe për gjatë tyre, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat