Çka ndodh sot - Bota Sot
Çka ndodh sot

Kosova

Çka ndodh sot

Më: 16 janar 2020 Në ora: 07:41
Foto ilustrim

Ngjarjet kryesore të ditës.

Mbahet seanca përfundimtare në procesin gjyqësor të njohur si rasti “Syri i Popullit”. (Gjykata Themelore në Prishtinë, ora 09:30).

Policia e Kosovës prezanton raportin vjetor të punës. (Drejtoria e përgjithshme e PK-së, ora 10:00).

Bëhet inaugurimi i laboratorit të teknologjisë dhe inovacionit në Gjimnazin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Drenas. (Gjimnazi “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”, ora 10:00).

Kryetari i Degës së PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj mban konferencë. (Dega e PDK-së në Prizren, ora 11:00).

Studentët protestojnë përmes grafiteve për mos formimin e Qeverisë. (Sheshi “Ibrahim Rugova”, ora 11:00).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat