Ministria e Punës certifikon 164 punëkërkues të rinj - Bota Sot
Ministria e Punës certifikon 164 punëkërkues të rinj

Kosova

Ministria e Punës certifikon 164 punëkërkues të rinj

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 11:22
Ministri , Skender Reçica

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale mbështetur nga GIZ-i ka bërë certifikimin e 164 punëkërkuesve të rinj që kanë ndjekur Trajnimin e Ndërmarrësisë në kuadër Certifikimit të Programeve të Vetëpunësimit.

Ministri , Skender Reçica, ka bërë shpërndarjen e certifikatave për përfituesit e këtij trajnimi. Ai tha se më këtë projekt do të krijohen 50 ndërmarrje e do të përfitojnë mbi 300 familje në vend.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...