Hajnat vjedhin armë në shtëpinë e mërgimtarit në Prizren - Bota Sot
Hajnat vjedhin armë në shtëpinë e mërgimtarit në Prizren

Kronikë e zezë

Hajnat vjedhin armë në shtëpinë e mërgimtarit në Prizren

Më: 15 janar 2019 Në ora: 10:02
Foto ilustrim

Në fshatin Lubizhdë të Prizrenit ka ndodhur një vjedhje e rëndë.

Ankuesi mashkull K/Boshnjak ka raportuar se persona të panjohur, kanë depërtuar me forcë brenda një shtëpie pronë e viktimës mashkull K/Boshnjak, për të cilën ankuesi është mbikëqyrës i shtëpisë, pasi që viktima jeton dhe punon në Zvicër, njofton Policia e Kosovës.

Sipas ankuesit nga shtëpia i janë vjedhur vegla pune si dhe dy armë: një pushkë gjuetie dhe një revole, për të cilat viktima posedon leje përkatëse. Rasti nën hetime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...