Arrestohen dy të dyshuar, trafikonin femra shqiptare - Bota Sot
Arrestohen dy të dyshuar, trafikonin femra shqiptare

Kronikë e zezë

Arrestohen dy të dyshuar, trafikonin femra shqiptare

Më: 18 shkurt 2019 Në ora: 14:51
Ilustrim

Policia e Kosovës, gjatë kontrollit të një veture në rajonin e Prizrenit- Dragash, ka arrestuar dy persona nën dyshimin për trafikim me njerëz.

Rasti ka ndodhur mbrëmë pas mesnatës, më saktësisht, rreth orës 01:30.

Policia gjatë verifikimit të veturës ka identifikuar tri femra të nacionalitetit shqiptar që ishin pjesë e këtij trafikimi.

Personat e dyshuar janë intervistuar  dhe me vendim të prokurorit kompetent  ndalohen për 48 orë. Ndërkaq, femrat e trafikuara janë dërguar për ekzaminim mjekësor dhe janë ndërmarrë veprimet për strehimin e tyre sipas procedurave të parapara për raste të tilla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...