Kontrabandonte lopë nga Maqedonia, arrestohet një person - Bota Sot
Kontrabandonte lopë nga Maqedonia, arrestohet një person

Kronikë e zezë

Kontrabandonte lopë nga Maqedonia, arrestohet një person

Më: 24 mars 2019 Në ora: 09:33
Ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar dje një person në fshatin Buzovik, të Vitisë pasi që kur është ndaluar nga policia në automjet kishte pas të ngarkuara dy lopë me dy viça të cilët dyshohet se ishin kontrabanduar nga Republika e Maqedonisë së Veriut.

Me rast janë marr edhe zyrtarët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës, ndërsa me urdhër të prokurorit kafshët janë dërguar në terminal doganorë kurse i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...