Ia pret kokën nënës me sharrë metalesh - Bota Sot
Ia pret kokën nënës me sharrë metalesh

Kronikë e zezë

Ia pret kokën nënës me sharrë metalesh

Më: 18 maj 2019 Në ora: 12:38
Isaac Israel Warriner

Autoritetet amerikane kanë njoftuar se një djalë 22 vjeç nga Teksasi ia ka prerë kokën nënës së vet duke përdorur një sharrë për prerjen e metaleve. Isaac Israel Warriner është akuzuar për abuzim të trupit të vdekur pasi policia e gjetën trupin e gjymtuar të Sarah Warrinerit në shtëpinë e saj në Denton.

Djaloshi 22 vjeç, për të cilin thuhet se më parë ka vuajtur nga problemet mendore, ende nuk është akuzuar zyrtarisht për vrasjen e nënës, ndonëse policia nuk e ka përjashtuar mundësinë që një gjë e tillë të bëhet gjatë zhvillimit të hetimeve.

Incidenti u zbulua kur policia e Dentonit pranoi një telefonatë nga fqinji i familjes. Ai i tha policisë se djali sillej në mënyrë të çuditshme dhe endej nëpër oborr me mjete për pastrim.

Kur policia shkoi te shtëpia e tyre, ata e gjetën trupin pa kokë të gruas 65 vjeçe dhe një sharrë që përdoret për prerjen e metaleve. Policia nuk e gjeti kokën e gruas në shtëpi.

Autoritetet besojnë se gruaja ka qëndruar në gjendje të vdekur për dy ditë. Djali i saj nuk ndodhej në shtëpi në kohën kur shkoi policia, por ai u pa duke e vozitur veturën e nënës së tij një ditë më vonë. Policia e arrestoi atë menjëherë.

Babai i tij, i cili është ndarë më parë nga bashkëshortja, tha për një gazetë se biri i tij vuante nga problemet psikike para disa muajve. “Ajo e kishte lejuar atë të qëndronte me të pas rehabilitimit. Mjeku i dha ilaçe qetësuese, por duket se ato nuk e ndihmuan”, tha ai, shkruan “Independent”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...