Inspektuan lokalin e mikut të shefit të Policisë, arrestohet tre inspektorë

Kronikë e zezë

Inspektuan lokalin e mikut të shefit të Policisë, arrestohet tre inspektorë

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 22:09
Ilustrim

Një  denoncim i fortë ka ardhur nga një inspektor në Lezhë.

Ky i fundit i cili ka denoncuar arrestimin e 3 kolegëve të tij në këtë qytet, të cilët pasi inspektimit dhe konstatimit të shkeljeve në dokumentacion në një biznes dhe vendosjes së masës së gjobës, janë arrestuar nga Policia.

Kjo pasi pronari i i këtij biznesi ishte mik me shefin e policisë së qytetit.

Sipas denoncuesit, inspektorët janë lënë të lirë në mbrëmje.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

‘Arrestohen për shkak të detyrës inspektorët sepse guxuan, kontrolluan dhe gjobitën eksponentin e narkoshtetit!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb

Pershendetje dr Sot ne oren 10:00 paradite 3 punonjes te issh lezh vajten ne shengjin per kontroll .por zoteria Viktor doda nuk kishte dokumenta e duhura dhe ne baz te ligjit i pren nje mlion lek gjob por ne momementin e largimit i kan arrestuar te tre punojnesit se ky zoteria esht shum shok me shefin nga tepelena dhe ka nje ore qe i kan len te lir nje nga punonjesit esht nipi i imi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat