Kjo është gjendja e invalidit që u godit nga vetura në Prishtinë - Bota Sot
Kjo është gjendja e invalidit që u godit nga vetura në Prishtinë

Kronikë e zezë

Kjo është gjendja e invalidit që u godit nga vetura në Prishtinë

Më: 22 tetor 2019 Në ora: 22:38
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 17: 00 në rrugën ‘Mon Balaj’ në Prishtinë.

Një veturë e tipit Golf ka goditur një person me karrocë invalidore, derisa viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

Naser Syla, mjek kujdestar në Emergjencën e QKUK-së, ka thënë për mediat vendore se gjendja e personit të lënduar është stabile.

“Gjendja është stabile, është pranuar në ortopedi dhe atje po e vazhdon tretmanin e mëtutjeshëm”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat