Kamioni godet për vdekje këmbësorin në Klinë - Bota Sot
Kamioni godet për vdekje këmbësorin në Klinë

Kronikë e zezë

Kamioni godet për vdekje këmbësorin në Klinë

Më: 6 dhjetor 2019 Në ora: 10:25
Ilustrim

Në magjistralen Prishtinë-Pejëm saktësisht në Gllarevë një person është goditur nga një kamion në rreth orës 9.

Lajmin për io e ka konfirmuar edhe zyrtari për medie nga Policia rajonale në Pejë, Driton Rugova.

“Rreth orës 8-50 minuta Policia është informuar se në fshatin Gllarevë, në Komunën e Klinës, ka ndodhur një aksident trafiku. Në këtë aqksident kanë qenë të përfshirë një kamion dhe viktima këmbësor. Kmëbësori si pasojë e aksidentit ka ndërrar jetë.

Këtë e ka konstatuar ekipi mjekësor. Në vendin e ngjarjes ëshrtë Policia Rajonale e Pejës dhe Prokurori i Shtetit”, ka thënë ai.

 Burimet bëjnë të ditur kanë thënë se bëhet fjalë, H.M i moshë 40 vjeçar

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat