Sekuestrohen 127.5 milionë dollarë amerikan - Bota Sot
Sekuestrohen 127.5 milionë dollarë amerikan

Kronikë e zezë

Sekuestrohen 127.5 milionë dollarë amerikan

Më: 15 janar 2020 Në ora: 17:44
Foto ilustrim

Policia në Stamboll sekuestroi 127,5 milionë dollarë amerikanë të falsifikuar, raporton AA.Policia pas lajmërimit në lagjet Kagit’hane dhe Sariyer në dy adresa të ndryshme sekuestroi paratë e falsifikuara në kart-monedha nga 100 dollarë.

Gjatë operacioneve policore u sekuestruan edhe pajisjet për falsifikimin e parave dhe u ndaluan 8 persona të dyshuar.Policia njoftoi se paratë e falsifikuara ishte paraparë që të kontrabandoheshin jashtë vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat