​Dy vjet burg për lëndim të lehtë trupor - Bota Sot
​Dy vjet burg për lëndim të lehtë trupor

Kronikë e zezë

​Dy vjet burg për lëndim të lehtë trupor

Më: 9 mars 2020 Në ora: 16:02
Foto ilustrim

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me dy vjet heqje lirie të akuzuarin P.G. për veprën penale lëndim i lehtë trupor.

Në dënimin e shqiptuar llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim nga data 12.01.2020 dhe të njëjtit i vazhdohet masa e paraburgimit deri në plotfuqishmërinë e aktgjykimit.

Gjykata ka vlerësuar se të pandehurit duhet vazhduar paraburgimi, pasi që i njëjti është recidivist i disa veprave penale të natyrës së njëjtë.

E dëmtuara N.N.për realizimin e kërkesës pasurore juridike udhëzohet në kontest civil.

Pala ka të drejtën e ankesës në Gjykatën e Apelit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat