Trafikoi një femër të mitur, arrestohet nga policia

Kronikë e zezë

Trafikoi një femër të mitur, arrestohet nga policia

Më: 22 maj 2020 Në ora: 11:35
Ilustrim

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi që trafikoi një femër të mitur.

Viktima është dërguar në strehimore, ndërsa i dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

“Është arrestuar i dyshuar mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka trafikuar viktimën femër kosovare të mitur. Si prova materiale janë konfiskuar, dy telefona celular dhe një thikë. Viktima është dërguar në strehimore, ndërsa i dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat