​12 vjet burg për vrasje në Ferizaj - Bota Sot
​12 vjet burg për vrasje në Ferizaj

Kronikë e zezë

​12 vjet burg për vrasje në Ferizaj

Më: 15 qershor 2020 Në ora: 15:17
Foto ilustrim

Gjykata Themelore në Ferizaj, Departamentit për Krime të Rënda ka dënuar sot me 12 vjet heqje lirie të pandehurin H.S., për shkak se ka kryer veprën penale vrasje, ndërsa i njëjti është liruar nga akuza për shkak të veprës penale vrasje e rëndë nga neni 147 paragrafi 6, 10 dhe 11 lidhur me nenin 23 të Kodit Penal të Kosovës.

I pandehuri akuzohet se më 21 tetor 2004 në rrugën ”Astrit Bytyqi” – Ferizaj, ka vrarë Sh. N.

Pas kryerjes së vrasjes, i akuzuari është larguar, por në vendin e ngjarjes i kanë mbetur portofoli me dokumente personale.

Kundër këtij aktgjykimi, palët kanë të drejtë ankese në afat prej 15 ditëve nga dita e pranimit të aktgjykimit në formë të shkruar.

Ankesa i drejtohet Gjykatës së Apelit në Prishtinë, përmes Gjykatës Themelore të Ferizajt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat