Nga veturat e dasmorëve dëgjohen të shtëna me armë, policia merr masa

Kronikë e zezë

Nga veturat e dasmorëve dëgjohen të shtëna me armë, policia merr masa

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 09:24
Foto Ilustrim

Policia e Kosovës njofton se gjatë ditës së djeshme teksa ishte një kolonë me vetura të dasmorëve, nga vetura e tyre ishte gjuajtur me armë zjarri.

Njësitë policore  në teren kanë arritur ta ndalojnë veturën me targa vendore të cilën kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari mashkull kosovar.

“Gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me pesë  fishek. I dyshuari është shoqëruar në stacion policor, pas intervistimit me urdhër të prokurorit  është liruar në procedurë të rregullt”, bën të ditur policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat